Velykos 2023 – švenčiamos balandžio 9 d.
Papročiai Lietuvoje per vėlykas
Buvo tikima, kad Velykų naktį vaikšto Velykų bobutė ir deda ant palangės ar prie lovos margučius. Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes tai buvo laikoma gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Nemažiau svarbūs ir kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai. Velykų metu valgomi tradiciniai Velykų valgiai, kurie įvairiuose regionuose yra skirtingi. Šventinis valgymas buvo pradedamas nuo kiaušinio. Žemaitijoje imdavo dažytą kiaušinį, nulupdavo, supjaustydavo jį į tiek dalių, kiek yra namuose žmonių, ir padalydavo linkint sėkmės ir sveikatos.
Visoje Lietuvoje žinomas paprotys mušti margučius. Dažniausiai tai darydavo vyrai. Teisingai sumušus priešininko kiaušinį, sumuštąjį sau pasiimdavo tas, kurio kiaušinis likdavo sveikas. Paplitęs visoje Lietuvoje buvo ir kiaušinių ridinėjimas. Jei kiaušinis pataikydavo į anksčiau nuriedėjusįjį, kiaušinio savininkas pasiimdavo abu kiaušinius.
Vėlykų antra diena
Antrą Velykų dieną vaikai ir jaunimas eidavo kiaušiniauti, arba velykauti.
Su velykiniais kiaušiniais susijęs ir lalavimo paprotys. Lalautojai prisirinkdavo margučių ir kitokių vaišių. Lalaudavo dažniausiai jauni vyrai. Turėjo būti muzikantas, maišanešys, giesmininkai. Toks būrys kartais apeidavo keletą kaimų. Lalauti pradėdavo pirmosios Velykų dienos vakarą. Užėję į pirkią, lalauninkai linkėdavo sveikatos, sėkmės, gero derliaus.
Profesiniai kursai išsirinkite specialybės mokymus šiandien!
Profesinis mokymasis vykdomas kontaktiniu ir nuotoliniu būdu vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais profesinį mokymą.
Mokymų dalyviai iš visos Lietuvos miestų Prisijunkite ir Jūs!
Finansuojama darbo biržos
Profesijos :
- El-parduotuvės konsultantas
- Apskaitininkas/kė
- Java programavimas
- Draudimas
Sėkmingai baigusius mokslus išduodamas švietimo skyriaus – DIPLOMAS
Kyla klausimų? Susisiekite su Mumis!
Tel: 370 61746239
E-Pardavėjo Konsultanto Modulinė Profesinio Mokymo Programa